top1_1 Latvian top1_3
top2_1 top2_2 Русский top2_4
top3_1 English top3_3

PAR MUMS

top4_1
m_left m1 m_right
Par Mums
Produkcija
Veikali
Kontakti
m6

Zemnieku saimniecība „Dorītes” atrodas Daugavas ūdeņu apskalotā teritorijā Daugmalē, kas vēsturiski ir bijusi vieta, kur ķēniņš Namejs pulcējis brašos zemgaļu karotājus, kuri aizstāvēja mūsu zemi pret vācu iebrucējiem. Šodien Daugmali un tās apkārtni varam raksturot kā zaļu un ekoloģiski tīru teritoriju, kas ieguvusi starptautisku atzinumu. Tāpēc arī Daugmales Jāņa bites spēj ievākt un atnest augstvērtīgu medu un citus biškopības produktus. Daugmales Jāņa bišu medus vairākkārt ir bijis atzītākais medus Latvijas konkursos, bet viņa bišu maize ir ieguvusi augstu starptautisku novērtējumu.

Daugmales Jāņa aicinājums pievērsties biškopībai aizsākās jau pusaudža gados. Sākumā šī nodarbošanās bija tikai veids, kā skolniekam tikt pie naudas, taču ar gadiem tā pārvērtās pilnīgā fanātismā. Pirmie profesionālie soļi biškopībā Daugmales Jānim sākās 20 gadu vecumā, kad viņš tika pieņemts darbā par dravnieku Ogres dārzkopības izmēģinājumu stacijas (ODIS) bišu zinātniskajā pētniecības laboratorijā. Daudzus gadus vēlāk Jānis pāriet strādāt par dravnieku kolhozā „Sarkanais Strēlnieks”. Fanātisms biškopībā un dravniecībā Daugmales Jāni pārņēma pilnībā un viņš tajā iesaista visus savu tuvākos cilvēkus un izveido ģimenes uzņēmumu. Latvijā tiek izveidoti pirmie privātā dravnieka medus fasējumi burkās ar zīmolu – Daugmales Jāņa bišu medus. Cilvēki bieži iedomājas, ka Daugmales Jāņa vārds ir saistīts ar Daugmali. Jā un arī ne. Viņa vislatviskākais vārds kopā ar uzvārdu un profesiju – dravnieks Jānis Sulutaurs – ir vienīgais pasaulē. Ciešā un stiprā ģimenes sadarbībā uzņēmums attīstās, kamēr 1996.gada 8.februārī tiek dibināta zemnieku saimniecība „Dorītes,” kura pārstāv Daugmales Jāņa bišu medu līdz pat šodienai. Nosaukums „Dorītes” tika iedots kā mīļvārdiņš vārdam „dore.” Dore ir telpa, kur bites sanes un nogatavina medu. Dažos Latvijas novados par dori sauc rīku, ar kuru var noķert savvaļā spietojošas bites.

Laika gaitā Daugmales Jāņa zināšanas biškopībā tika iegūtas un papildinātas ne vien grāmatās, bet arī pieredzes apmaiņā pie Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Čehijas, Slovēnijas, Somijas, Austrijas, Vācijas, Francijas un citu valstu atzītiem dravniekiem. Šodien būtu grūti saskaitīt, cik dravniekus ir izskolojis Jānis pats. Viņš arī atzīst, ka biškopība viņam ir dzīves veids un tā ir ne tikai profesija, bet arī zinātne un sava veida māksla. Katru reizi, kad dravnieks apmeklē bišu saimes, viņam ir jābūt radošam un ar jaunām idejām. Biškopības produkti katru gadu atklāj jaunus pavērsienus ārstniecībā un unikālas iespējas to lietošanā uzturā, protams, ja būs ievērotas pareizas medus ievākšanas un uzglabāšanas tehnoloģijas.

Ņemot vērā mūsu klientu vajadzības, dažādu veidu medu mēs fasējam un piegādājam iepakojumos no 30 gramiem līdz 4 kilogramiem. Mums ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar vairāk nekā 250 restorāniem, kafejnīcām, viesnīcām, sporta klubiem, viesu namiem, skolām, slimnīcām, bērnudārziem un birojiem.

Medus padoms viesmīļiem, oficiantiem un pavāriem

Tiem, kuriem ir vēlēšanās Daugmales Jāņa klātbūtnē paglaudīt bites, izliet savu vaska sveci un pagatavot no māla savu laimes pogu, ir iespēja atbraukt uz Daugmali ekskursijā. Gaidīsim ciemos grupas no bērnudārziem, skolām, kā arī pieaugušos. Pieteikšanās un vairāk informācijas var saņemt pa tālruni 29494234.

Šodien Jāņa pārvaldībā ir ap 300 bišu saimju, kuras ievāc un atnes līdz pat 20 dažādām medus šķirnēm un citus vērtīgus bišu produktus.
right
down1
down3
             Copyright © Daugmales Jāņa Bišu Medus 2013