top1_1 Latvian top1_3
top2_1 top2_2 Русский top2_4
top3_1 English top3_3

PRODUKCIJA

top4_1
m_left m1 m_right
Par Mums
Produkcija
Veikali
Kontakti
m6
 1. Medus piedāvājums
 2. Medus delikateses
 3. Dāvanas no Daugmales Jāņa bišu medus
 4. Ziedputekšņi
 5. Bišu maize
 6. Propoliss
 7. Peru pieniņš
 8. Bišu vaska sveces
 9. Pampāļu podi ar purva saknēm un keramika medum
 10. Ārstnieciskās ziedes
 11. Fito preperāti
 12. Ārstnieciskās tējas
 13. Medus kosmētika
 14. Biškopības inventārs

 

Medus

medus

 

Medus ir vispopulārākais biškopības produkts, kas jau sirmā senatnē tika lietots gan uzturā, gan ārstniecībā. Senie ēģiptieši un grieķi uzskatīja, ka medus spēj pagarināt cilvēka mūžu, dod spēku un uztur viņu spirgtu un veselu.

Aristotelis ieteica medu pret acu slimībām un ievainojumu ārstēšanai, bet propolisu, jeb bišu līmi – sasitumu un strutojošu iekaisumu ārstēšanai. Pēc viņa domām, medum piemīt arī spēja pagarināt cilvēka mūžu.

Sengrieķu ārsts un zinātniskās medicīnas pamatlicējs Hipokrāts, kas pārstāvēja visu tā laika Hellādas medicīnu, arī aizstāvēja dabas produktu lietošanu medicīnā. Hipokrāts uzskatīja, ka ideālām zālēm jābūt tādām, ka tās derētu arī kā uzturlīdzeklis, bet uzturam jābūt tādam, kas savukārt kalpo arī kā zāles. Par šādu ārstējošas uzturvielas paraugu Hipokrāts atzina arī medu un ieteica to lietot gan tīrā veidā, gan kopā ar ūdeni vai vīnu. Hipokrāts uzskatīja, ka medus ir barojošs un piešķir sejai labu izskatu. Turklāt medum piemīt arī atindējošas, atkrēpojošas īpašības, tāpēc viņš to rekomendēja kā lielisku ārstniecības līdzekli. Par Hipokrātu vēsta skaista leģenda: uz viņa kapa esot uzmeties bišu spiets, kurš gatavojis īpašu medu – ar to ārstēti slimi bērni.

Pateicoties medus bagātajam un bioloģiskajam sastāvam, mūsdienās to izmanto arī medikamentu ražošanā. Lietojot medu ārīgi un uzklājot to uz tīras sasildītas ādas, tas uzlabo ādu un tā paliek maiga un zīdaina. Medu var uzziest uz smeldzošām kājām, vietās, kur ir sācies radikulīts, un sāpes mazinās. Medus nomierina, uzlabo asinsriti un kuņģa un smadzeņu darbību. Medus unikālās īpašības izskaidrojamas ar to, ka tā sastāvs ir ļoti līdzīgs, vai gandrīz atbilstošs mūsu asins sastāvam. Tādēļ to var izmantot ķirurģijā, neiroloģijā, ginekoloģijā, acu slimību, sirds slimību, urīnceļu ārstēšanā, pie kuņģa zarnu trakta saslimšanām u.c. Vesels cilvēks, lietojot medu, nostiprina savu imunitāti un uzlabo darba spējas.

Medus sastāvā ir dzelzs, varš, mangāns, silīcijs, hlors, kalcijs, kālijs, nātrijs, fosfors, alumīnijs, magnijs un visi vitamīni, kurus pasaules dietologi iesaka kā nepieciešamus cilvēka labai veselībai. Lietojot medu regulāri, ikkatrs aizpildīs jebkuru robu, kas varētu rasties ikdienas uzturā. Ja cilvēka ikdienas uzturs sastāvētu tikai no bišu maizes un medus, tad atliktu tikai uzņemt vēl šķiedrvielas, lai neapstādinātu kuņģa darbību. Šāda ēdienkarte organismam sniegtu visus nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas, dzelzi un mikroelementus.

Pēc botāniskās izcelsmes medu iedala ziedu, lapu un jauktajā medū. Medu ievāc pavasarī, vasarā un rudenī. Pieaugušam cilvēkam vēlamais medus daudzums gadā ir vismaz 5-6 kilogrami. Atliek tikai izvēlēties un atrast savam organismam piemērotāko medu.

Daugmales Jānis izmanto šādas medus ievākšanas metodes:

 • šūnu medus, ko bites glabā pašu darinātās jaunās bezperu kāru šūnās vai kārēs, kuras darinātas no bišu vaska šūnu plāksnēm, un ko pārdod aizvākotās veselās kārēs vai šādu kāru daļās;
 • šūnu gabalu medus jeb medus ar šūnu daļām;
 • tecināts medus, ko iegūst tecinot atvākotas bezperu kāru šūnas;
 • izsviests medus, ko iegūst centrifugējot atvākotas bezperu kāru šūnas;
 • spiests medus, ko iegūst spiežot bezperu kāru šūnas. Atšķirībā no sviestā un tecinātā medus spiestajā tā iegūšanas procesā medus bagātinās ar bišu maizes, ziedputekšņu un propolisa daļiņām, jo tās atrodas bišu kārē un spiežot pievienojas klāt medum.right
down1
down3
             Copyright © Daugmales Jāņa Bišu Medus 2013